fbpx
Kauplus avatud: E-R 11-19, L-P 11-17 +372 661 0059 info@ehemood.ee Minu konto Logi sisse

Käsitelgedel kudumine on suurt osavust nõudev töö, mis on sügavalt India kultuuri juurdunud. Vaevalt leiab Indias küla, kus kangakudujaid ei ole. Telgedel kudumine on väga oluline nii India majanduse kui ka rikka kultuuripärandi säilimise seisukohtalt. Sellele vaatamata ohustab iidset tehnikat mehhaniseeritud tootmine ja odav tööjõud.

Inglismaa bränd Nomads armastab igat meetrit käsitsi kootud kangast ja väärtustab materjali, millist ükski masin pole suuteline looma. Käsitelgedel kootud kanga puhul pole kaks lõimepikkust kangast kunagi täpselt identsed. Käsitsi kanga kudumine nõuab aega ja kannatlikkust ning oskusi, milles Nomadsi partnerid Indias väga meisterlikud on.

Damaskuse roosa käsitsi kootud kangast kandekott

Käsitsi kootud kangas saab alguse lõnga värvimisest. See on aega ja suurt täpsust nõudev protsess, sest lõng tuleb täpselt värvida ja telgedel õigesse mustrisse asetada, et kudum korrektne välja tuleks.

Kuna käsiteljed ei tarbi elektrit, võimaldab see käsitöölistel, kellel pole majapidamises elektrit, kangaid kududa. Samas on käsiteljed ka keskkonnasõbralikumad kui elektril töötavad kudumismasinad.

×

Ostukorv