Õiglane kaubandus 1

Rõivatööstus on suures osas läänest itta kolinud, sest seal on tootmine odavam. Neis „odavates maades“ õmmeldakse rõivaid enamjaolt tingimustes ja tingimustel, mis läänes ammu keelatud on. Samas keegi ei keela ebainimlikes tingimustes tootetud rõivaid läände importida ja nende eest kõrget hinda küsida.

Toidu märgistamisele on kehtestatud ranged reeglid. Rõivaste puhul seda ei nõuta, ehkki põhjust on. Siiani on olnud lõtv kontroll selle üle, milliseid kemikaale on kasutatud tooraine kasvatamisel ja tootmisprotsessis tervikuna. Kuni 1856. aastani värviti kõik tekstiilid ainult looduslike värvainetega. Praegu on valdav enamus kasutatavatest tekstiilivärvidest väga mürgised või kantserogeensed või siis mõlemat. Samuti on väga mürgine tekstiili järeltöötluse protsess (et kangas ei kortsuks, ei läheks hallitama, oleks vettpidav jne). Tööjõuprobleemidele ja kasutatavatele kemikaalidele lisaks tarbib tekstiilitööstus ülemäära vett ja energiat.

Ehe Mood toob Sinuni õiglaselt toodetud rõivad. eie brändid kasutavad parimaid naturaalseid kangaid, loodussõbralikke värvaineid ja hoolivad rõivaid valmistavatest töötajatest. 

Meie tarnijad:
… pakuvad kauplemisvõimalusi arengumaade väiketootjatele
… maksavad töö eest õiglast tasu
… ei kasuta lapstööjõudu ega sunnitööd
… pakuvad naistele ja meestele võrdseid töövõimalusi
… loovad töötajatele turvalise ja tervisliku töökeskkonna
… austavad loodust

Tarbijana on sul võimalus olukorda mõjutada läbi toodete, mida sa ostad.

Loe lisaks:
Õiglase kaubanduse 10 põhimõtet
Õiglane kaubandus Eestis
Fairtrade International
World Fair Trade Organization

2014. aastal tunnustati Ehe Mood OÜ-d õiglase kaubanduse sõbra tiitliga.