Pakutrükki on kasutatud sajandeid tekstiili katmiseks kaunite mustritega. See on väga töömahukas ja aeganõudev tehnika, kuid tehnikat meisterlikult valdava inimese töö tulemus on lihtsalt imeline.

Peitli ja haamriga uuristatakse puutükki muster. Paku voolimine võib võtta aega mitmest tunnist kuni mitme nädala või ise kuuni – sõltub kui suure paku ja kui keeruka mustriga tegu on. Kanga trükkimine ise näeb välja järgmine: graveeritud pakk kastetakse värvianumasse, seejärel asetatakse kangale ja lüüakse tugevalt rusikaga, et kindlustada ühtlane trükk. Protsessi korratakse vasakult paremale joondades pakud täpselt õiele kohale. Vajadusel trükitakse mitu erinevat värvikihti ja kasutatakse erinevaid pakke. Kogu portsess eeldab aastatepikkust kogemust, vilunud silma ja kindlat kätte.

Nagu mitmedki teised traditsioonilised käsitöö vormid, peab ka pakutrükk rinda pistma moodsa tootmisega, mistõttu on äärmiselt oluline toetada selle tehnika viljelejaid. Pakutrükk on alati olnud esindatud Nomadsi kollektsioonides – keerukad mustrid trükitakse naturaalsetele kangastele asoühendeid mitte sisaldavate värvidega.

Pakutrükk 1
Pakutrükk 2