Meil on rõõm tuua teieni brändi Nomads rõivaid, kes on alati oma kollektsioonides kasutanud ka käsitööna valminud kangaid. Sellega nad mitte ainult ei paku tööd ja leiba India meisterlikele käsitöölistele, vaid ka aitavad elus hoida iidset kunstkäsitööd.

Iidsed käsitöötehnikad 1

Käsitelgedel kootud kangad

Käsitelgedel kudumine on suurt osavust nõudev töö, mis on sügavalt India kultuuri juurdunud. Vaevalt leiab Indias küla, kus kangakudujaid ei ole. Telgedel kudumine on väga oluline nii India majanduse kui ka rikka kultuuripärandi säilimise seisukohtalt. Sellele vaatamata ohustab iidset tehnikat mehhaniseeritud tootmine ja odav tööjõud.

Sõlmbatika

Juba 6. sajandil p.Kr värviti Indias kangaid bandhani´ks nimetatud batiktehnikas. Batik on üks vanemaid ja traditsioonilisemaid kanga kaunistamise meetodeid, mis siiani Indias aialt kasutatav. Igal mustril on oma tähendus. Mõnda kasutatakse pruudi kangastel (´chandokhni´ ja ´shikhara´), teised esindavad aga erinevaid looduse elemente nagu näiteks ´basant bahar´ sümboliseerib kevadlilli.

Sõlmbatikas suvekleit
Iidsed käsitöötehnikad 2

Pakutrükk

Pakutrükki on kasutatud sajandeid tekstiili katmiseks kaunite mustritega. See on väga töömahukas ja aeganõudev tehnika, kuid tehnikat meisterlikult valdava inimese töö tulemus on lihtsalt imeline.