You are currently viewing Suhkruvaba šokolaadikoogike

Suhkruvaba šokolaadikoogike

  • Post category:Šokolaad

Lubasin sõbrale, kel käsil range süsivesikutevaene dieet, küpsetada midagi head. See midagi head ei tohtinud sisaldada suhkrut. Leidsin LCHF (low carb high fat) ja KETO dieeti populariseerivalt lehelt DietDoctor lihtsa ja kiirelt valmivate šokolaadikoogikeste retsepti. Kõik komponendid ostsin kodulähedasest poest, kuid suhkruvaba šokolaadi leidmine osutus keeruliseks. Ei jäänud muud üle, kui oma poes šokolaadiriiul selle pilguga üle vaadata.

Spetsiaalselt küpsetamiseks mõeldud kuvertüüre, meil poes müügil pole (neid saab soovi korral ette tellida), kuid Zotteri Labooko sarjas on mitu šokolaadi, mis LCHF dieediga kokku sobida võiks. Zotteri 100%-lise kakaosisaldusega šokolaadi süsivesikutesisaldus 100 g kohta on 11 g, 80/20 tumedas suhkruvabas piimašokolaadis on see näitaja 15 g, 70/30 suhkruvabas piimašokolaadis 17 g.

Valisin algatuseks 70/30 suhkruvaba piimašokolaadi ja kasutasin seda küpsetamisel. Hea sai :). Aga teades-tundes Zotteri 100% šokolaade, saaks neid kasutades veelgi tummisema tulemuse.

Zotter, tume šokolaad Maya 100%
Zotter, tume šokolaad Madagaskar 100%
Zotter, 100% šokolaad Peruu
Zotter, suhkruvaba tume piimašokolaad

12 koogikest (retsepti järgi oleks pidanud 8 tk saama) küpsetasin järgmisest kogusest:

  • 8 sl mandlijahu
  • 4 sl kakaopulbrit
  • 8 sl erütritooli
  • 2 tl küpsetuspulbrit
  • 1 tl vanilli ekstrakti
  • 4 näpuotsatäit soola
  • 4 lahtiklopitud muna
  • 6 sl kookosõli või võid
  • 28 g jämedalt tükeldatud tumedat suhkruvaba šokolaadi (kui suhkruasendajaga, siis vali stevia või erütritooliga)

Ma ei lisa kunagi küpsetistesse retseptis ettenähtud kogust suhkrut, ka erütritooli lisasin 8 sl asemel 7 sl ja sellest täiesti piisas. Rasvainest valisin hea maheda kookosõli.

Eelkuumuta ahi 175 kraadini. Sega kuivained, lisa lahtiklopitud munad, sulatatud kookosrasv ja šokolaad. Määri muhvinivorm või või kookosrasvaga ja täida poolest saadik tainaga. Küpseta 12–14 minutit või kuni koogike on keskelt õrnalt vajutades vetruv.

Üks šokolaadikoogike sisaldab alla 2 g süsivesikuid.

Hea suutäis kohvi kõrvale. Kui tahad veidi toekamat magustoitu, serveeri vahukoore (suhkrut pole vaja lisada) ja mustikatega või vaarikatega.

Retsept pärineb: www.dietdoctor.com

Ülle

Zotter - tumeda šokolaadi kuvertüür suhkrulisandita

75%-lise kakaosisaldusega tumeda šokolaadi kuvertüür küpsetamiseks, šokolaadikommide valmistamiseks, šokolaadi tempereerimiseks või niisama näksimiseks. Suhkru asemel kasutatud erütritooli.

Ökotoode. Ei sisalda gluteeni. Ei sisalda alkoholi. Õiglase kaubanduse toode.