You are currently viewing Tencel ® – uue ajastu kiud

Tencel ® – uue ajastu kiud

  • Post category:Kangad / Mood

Päeval, mis Tencel ® kiud leiutati, kirjutati uus peatükk tekstiili ajaloos.

Tencel on kestlikest istandustest pärit toorpuidust (peamiselt eukalüptist) valmistatud tehiskiud, mille tootmisprotsess on äärmiselt keskkonnasõbralik. Tencel kangas langeb kaunilt ning on väga heade omadustega: palju enam niiskust imavam kui puuvill, pehmem kui siid ja jahedam kui lina. Teda on kerge hooldada: ta kortsub vähem kui puuvill, ta ei tõmbu pesus kokku ega kaota vormi ja värvid püsivad säravatena. Samuti on see väga vastupidav ja kulumiskindel kangas ning samas täielikult biolagunev.

 

Hea niiskuse juhtija

Tencel on väga hea niiskuse juhtija. Kiud imavad niiskuse täielikult endasse ning viivad siis kanga pealispinnale. Selle tagab Tencel kiu unikaalne fibrill struktuur: fibrillid (ülipeened kiu osakesed) ja fibrillide vahel olevad juuspeened kanalid reguleerivad niiskuse imendumist ja eraldamist.

Sünteetilised kiud ei ima niiskust. Kui võrrelda Tencel´it puuvillaga, siis selle võime niiskust imada on puuvilla omast poole võrra suurem.

 

Sile ja õrn

Tencel kangas on sile ja pehme ning ei tekita nahaärritusi sobides seetõttu tundlikule nahale. Puuvilla ja villaga võrreldes on ta ilmselgelt siledam ja pehmem. Fakt, et kosmeetikas kasutatakse Tencel kiude näomaskide valmistamiseks, kõneleb iseenda eest.

 

Hügieeniline

Tencel´il on veel üks suurepärane omadus: nimelt bakterid ei armasta teda. Ideaalne niiskuse juhtimine pidurdab bakterite kasvu. Kiud imavad niiskuse kohe endasse ja nii ei teki kiule niiskusekirmet, mis on bakterite ideaalne kasvulava. Kui võrrelda Tencel´it sünteetiliste kiududega, siis bakterite kasv on sel sünteetilistega võrreldes kuni 2000 korda väiksem.

 

Tencel ® – uue ajastu kiud 1

Meie Telliskivi poes leiab Tencel kangast rõivaid brändilt Thought.

Ülle