You are currently viewing Zotter – puhas šokolaadikunst

Zotter – puhas šokolaadikunst

Kohtusime esimese Zotteri šokolaadiga aasta 2013 suvel. Sain sünnipäevaks šokolaaditahvli tuttavalt, kes teadis, et tegelen õiglase kaubanduse vallas. Violetsetes-kollastes toonides modernse kujundusega ruudukujulise pakendi pealt luges suures kirjas Mitzi Blue ja nähtaval kohal olid ka õiglase kaubanduse ja mahetoote logod. Polnud kunagi varem sellist pakendit näinud. Kutsusin õe seltsi šokolaadi maitsma. Pakendi seest tuli välja violetset värvi ümmargune ketas, mille peal oli veel teine väiksem ja tumedat violetset tooni ümmargune ketas ja selle ümber puistatud kuivatatud marjad. See nägi kõige muu kui šokolaadi moodi välja ja maitses ka šokolaadi kohta tavatult hapukalt. Aga kui me ühel hetkel avastasime, et meie suud olid šokolaadist sinised, tekkis huvi, et mida me siis ikkagi söönud olime.

Zotteri šokolaadid – läbinisti öko ja fairtrade

Veidi guugeldamist ja jõudsime Austria brändi Zotter veebipoodi. See, mis meile sealt vastu vaatas, võttis hinge kinni. See oli igas mõttes meie maitse: ärieetikast kuni šokolaadile uskumatult loova lähenemiseni välja. Võtsime julguse kokku ja kirjutasime firmale, et oleksime huvitatud nende toodete müümisest Eestis. Esimest tellimust koostades veidi kõhklesime, et ei tea, kas me sada šokolaadi suudame ära müüa. Praegu paneb see muhelema, sest Zotteri šokolaad on võitnud Eestis paljude südamed.

Üks šokolaad igaks päevaks

Zotteri tootevalikus on igal aastal 365 erinevat šokolaadi – üks igaks päevaks. Klassikaliste, õigem oleks öelda klassikalisemate šokolaadide kõrval on uskumatult laia valikuga kihilised täidisega šokolaadid – Zotteri leiutis, millest enamik koosneb pealtnäha vägagi pentsikutest kombinatsioonidest kõikmõeldavast söödavast ja joodavast. Igal aastal toob Zotter turule umbes 40–60 uut šokolaadi. Kui firma edu alusepanijalt karismaatiliselt Josef Zotterilt küsiti, et kuidas ta suudab luua igal aastal nii palju uut, vastas ta:

„Uue toote loomiseks kulub tegelikult vaid üks minut. Ma tunnen maitsekombinatsiooni oma suus enne, kui alustan toote valmistamist. Seejärel valmistame maitse ja siis pakendi, ja siis see valmis ongi.“

Suu siniseks ehtsatest mustikatest

Tänaseks on sortimendist väljas ka ehtsatest mustikatest ja sõstardest pungil šokolaad, millest meie tutvus Zotteriga alguse sai. Kuid tooteid ei vahetata välja mitte selle tõttu, et need kehvalt müüksid, vaid Josef Zotter tahab alles hoida vaid oma lemmikmaitsed. Ta on ka öelnud, et erineb teistest šokolaaditootjatest selle poolest, et kui enamik püüab teha tooteid, mida turg tahab, siis tema loob tooteid, mida tema tahab. Ja uskuge mind, tal on väga eriline maitse.

Ülle

Zotteri šokolaadid meie e-poes.

Loe lisaks Zotteri šokolaadide kohta.

Loe lisaks ajalehest Äripäev: “Šokolaadiärimees Josef Zotteri üllatav diil popstaar Stingiga.”